Rozhodl jsem se skrze fotky dělat radost.

Rozhodnutí jde ruku v ruce s vášní, která mi pomáhá onu radost stále povznášet a posouvat dál. Každý snímek je pro mě zbrusu novou výzvou. Výzvou, kterou mám možnost svým důvtipem a mladistvou energií přetvořit do něčeho neotřelého a vizuálně krásného. A to mě naplňuje štěstím.

Můj příběh

Jmenuji se Vítek a jsem dvaadvacitiletý kluk z Orlického podhůří.

K focení jsem se dostal někdy v šesté třídě, kdy mě uhranuly prostředky hromadné dopravy. A tak jsem s malinkým kompaktním foťákem poskakoval kolem zastávek a silnic a ze všech úhlů zaznamenával autobusy, staré kamiony nebo vlaky. Tuto zálibu jsem opustil nedlouho po zakoupení první zrcadlovky, protože skrze ní jsem objevil novou vášeň… Vášeň v zaznamenávání větších či menších momentů v našich životech. 

Nejvíce jsem se časem našel ve fotografování svateb, na kterých jsem vždy fascinován a vnitřně potěšen veškerým dějem, kterému mohu být svědkem. 

S obrovskou energií jdu i do focení eventů, tabel, maturitních plesů, rodin, párů nebo třeba promofotek kapel. Nejsem všeuměl, takže během realizací dost často nacházím nové, neotřelé způsoby, aby výsledek byl co nejlepší.

Nejvíce zkušeností jsem nabral během působení v teamu svatebních fotografů BíláČerná, jehož součástí jsem byl roku 2016 do roku 2020. Zbytek zkušeností sbírám postupem času praxí, prozkoumáváním a samostudiem.